V něděli 26. května vyjela v 17 hodin skupina poutníků z Horažďovicka autobusem směrem na hranice s Něměckem se zastávkami v Sušici a Velharticích, kde přistoupili další poutníci. Po poklidné cestě strávili v Římě čtyři dny, během kterých byli ubytováni v Poutním domě Velehrad. Každý den měli, díky doprovodu čtyřmi kněžími, mši svatou.

Během pobytu ve Věčném městě navštívili poutníci mnoho míst. Z kostelů, kterých je v Římě více než 400, byli například ve všech papežských bazilikách, tzn. v bazilice sv. Petra ve Vatikánu, v bazilice San Giovanni in Laterano (první křesťanský kostel v Římě), v bazilice Santa Maria Maggiore a v bazilice svatého Pavla za hradbami a dalších kostelích. Prohlédli si také mnoho památek - např. Koloseum, Andělský hrad, náměstí Piazza Navona, Španělské schody, Kapitol, Fontana di Trevi, nebo památník Viktora Emanuela II.

Jedna z nejdůležitějších částí pouti byla návštěva Vatikánu. V podzemní kapli baziliky sv. Petra slavili mši svatou. Dále měli možnost vystoupat až do kopule vatikánské baziliky, která dosahuje úctyhodných 136,5 m. Ve středu 29. května mohli na Svatopetrském náměstí prožít společně s mnoha věřícími z celého světa, kteří rovněž doputovali do Vatikánu, generální audienci se Svatým Otcem.

Ti, kdo chtěli, si ve čtvrtek 30. května po předchozím společném programu zajeli vlakem západně od Říma do města Ostia, které leží až na pobřeží Tyrhénského moře a zde se vykoupali.

V pátek 31. května se poutníci rozloučili s hlavním městem Itálie a po asi 200 kilometrech cesty dojeli do poutního místa spojeného se svatými Františkem a Klárou a blahoslaveným Carlem Acutisem - města Assisi. Zde strávili přibližně čtyři hodiny a poté se již vydali na cestu zpět do ČR. V sobotu 1. června v brzkých ranních hodinách se v pořádku vrátili domů.

584_1717104802_6658f0a26a43a977574724

Více foto: ZDE